Charytatywny Bal Walentynkowy

Dnia 10 lutego 2024 r. w świetlicy wiejskiej w Pluskowęsach odbył się Charytatywny Bal Walentynkowy organizowany przez Rady Rodziców Przedszkola Publicznego im. Jana Brzechwy oraz Przedszkola Niepublicznego w Kowalewie Pomorskim.

Uroczystość rozpoczęła się powitaniem wszystkich przybyłych uczestników imprezy przez przedstawicielki Rady Rodziców p. Paulinę Wilamowską oraz Martę Surmiak. Zaraz po tym do zabawy tanecznej porwał wszystkich Shadow Dj&Live Act.  Swoją obecnością na uroczystości zaszczyciło nas Grono Pedagogiczne przedszkola z Dyrektorem p. Lidią Haładyn i Wicedyrektorem Iloną Plewą na czele.

W ten wyjątkowy wieczór wszyscy zebrani mieli jeden wspólny cel – wesprzeć działalność Rady Rodziców obydwu przedszkoli i pozyskać środki na potrzeby przedszkolaków. W przerwach od zabawy tanecznej na gości czekała loteria fantowa oraz licytacja. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu przedsiębiorców z terenu Gminy Kowalewo Pomorskie, a także spoza gminy udało się pozyskać wiele niesamowitych nagród, które rozeszły się w oka mgnieniu. Wszystkie zgromadzone środki zasilą konta Rady Rodziców.

Po kilkuletniej przerwie udało się na nowo zorganizować bal charytatywny. Jednak tę inicjatywę udało się doprowadzić do końca dzięki wsparciu wielu osób. Dzięki ich ogromnym sercom i wiary w działalność Rady Rodziców, możemy dalej pracować na rzecz naszych dzieci. Dlatego też kierujemy szczególne podziękowania do Sponsorów balu:

• Sklepu motoryzacyjnego „Autoholicy”,
  • Milenie Wiercioch Gabinet Fizjoterapii „AuraMed”,
  • Agnieszce Pęcherskiej Sklep Jubilerski „LARIMAR”,
  • Anonimowym Darczyńcom.

Szczególne podziękowania kierujemy do:

• Burmistrza Miasta Kowalewo Pomorskie – za zwolnienie z opłat wynajmu za salę,
  • Sołtysa Pluskowęs Przemysławowi Lewandowskiemu – za udostępnienie obiektu,
  • Witolda Wiśniewskiego Sklep spożywczy – za podarowanie artykułów spożywczych i higienicznych,
  • Stowarzyenia na Rzecz Rozwoju KGW w Pluskowęsach – za użyczenie zastawy stołowej,
  • Rodzicom – za przygotowanie przepysznych wypieków,
  • Dyrekcji i Gronu Pedagogicznemu – za wspieranie działalności Rady Rodziców,
  • Członkom Rady Rodziców – za zaangażowanie i poświęcony czas na przygotowanie balu.

Dziękujemy!!! Do zobaczenia za rok!!!

Rada Rodziców Przedszkola Publicznego im. Jana Brzechwy oraz Rada Rodziców Przedszkola Niepublicznego w Kowalewie Pomorskim

Screenshot 20240221 103920 Facebook

Screenshot 20240221 103925 Facebook

Screenshot 20240221 103935 Facebook

WALENTYNKOWY BAL KARNAWAŁOWY

,,W karnawale, w karnawale
Dookoła wielkie bale,
Gdy orkiestra pięknie gra,
Dobry humor każdy ma!”

8 lutego nasze przedszkole przepełniły dźwięki radosnej muzyki,
a wszystko za sprawą długo wyczekiwanego balu karnawałowego!

Tego dnia korytarzami przemykały szeroko uśmiechnięte księżniczki, superbohaterowie, postacie z bajek i zwierzątka, na które w udekorowanych salach  czekały zabawy i słodko-owocowy poczęstunek. Jak nakazuje tradycja, w każdej grupie wylosowano króla i królową balu, których uhonorowano koronami. Ze wspaniałej zabawy pozostają nam już piękne wspomnienia i kilka chwil zatrzymanych na fotografiach, które zamieszczamy w fotorelacji poniżej.

WOŚP

32 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

„Tu wszystko gra. OK!”

Jak co roku, połączyliśmy nasze serca z Sercem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!  W tym roku zebrane  datki przeznaczone będą na rzecz osób zmagającymi się z chorobami płuc po pandemii. Przyznajcie Państwo sami, nie sposób odmówić przekazania dowolnej kwoty na rzecz wielkiego celu wprost w małe rączki naszych przedszkolaków! Jesteśmy dumni z Państwa i Waszych dzieci. Pragniemy podziękować za ogromne wsparcie p. Burmistrzowi Jackowi Żurawskiemu, wszystkim pracownikom Urzędu Miejskiego w Kowalewie Pomorskim, nauczycielom, pracownikom i rodzicom naszego przedszkola oraz mieszkańcom Kowalewa Pomorskiego za wsparcie tak szlachetnej akcji.

Wspólnymi siłami zebraliśmy 1623,38zł!

Radość z niesionej pomocy była ogromna a uśmiech na twarzach naszych przedszkolaków bezcenny!

Copyright © 2024. Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Rights Reserved.