^na góre
  
  
  
Get Adobe Flash player

Biedronki z wizytą w Leśnie

Od 1 października w naszym Przedszkolu trwała akcja zbierania kasztanów. Zbieraliśmy je na spacerach, jednak największym zaangażowaniem wykazali się Rodzice, którzy wspólnie z dziećmi znosili do sal poszczególnych grup, nierzadko całe worki wypełnione po brzegi kasztanami. Kiedy worków było tyle, że przestały mieścić się w magazynie, przekazane zostały Leśnictwu Leśno, gdzie podczas zimowych chłodów, stanowić będą najlepsze źródło pokarmu dla leśnych mieszkańców.

23 października dzieci z grupy Biedronki razem z wychowawcami Marcinem Działdowskim, Magdaleną Studnicką oraz panią Olą wybrały się na wycieczkę do leśniczówki w Leśnie. Na miejscu powitało nas piękne słońce.

Dzieci wzięły udział w spotkaniu edukacyjnym z leśnikiem panem Tomaszem Warzałą z Nadleśnictwa Golub-Dobrzyń. Przedszkolaki udały się na spacer po lesie, gdzie rozpoznawały drzewa po liściach, korze i owocach. Dowiedziały się, jakie zwierzęta można spotkać w polskich lasach oraz jak należy zachowywać się

w lesie. Rozsypały zebrane kasztany i dowiedziały się jak ważne jest dokarmianie zwierząt zimą. Dzieci zapoznały się z niektórymi obowiązkami leśniczego a także

z przyrządami, które wykorzystuje w swojej pracy. Na zakończenie nasz gospodarz zaprosił nas na pyszną kiełbaskę i obdarował pamiątkowymi upominkami. Wycieczka była bardzo ciekawą przygodą, którą będziemy miło wspominać.

                                                                                                                                                                                                                                                                                             Magdalena Studnicka

                                                                                                                                                                                                                                                                                              Marcin Działdowski

 

Copyright © 2023. Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Rights Reserved.