^na góre
  
  
  
Get Adobe Flash player

11 listopada

„Powiewa flaga gdy wiatr się zerwie,

A na tej fladze biel i czerwień,

Czerwień to miłość, biel serce czyste

Piękne są nasze barwy ojczyste”

Polska nasza ojczyzna, kraj, nasz dom. Dbamy o nią, kochamy.

10 listopada w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Niepodległości Polski. Grupa Pszczółki zaprosiła grupy : Żabki, Jeżyki, Biedronki i Motylki oraz dzieci ze starszej grupy Pandy z Przedszkola Niepublicznego do obejrzenia programu artystycznego. Dzieciom towarzyszyli: Pani Dyrektor Ilona Plewa, Pani Wicedyrektor Dorota Jurkiewicz i wychowawcy. Dołączyli do nas zaproszeni goście w osobach: Pani Monika Piróg Sekretarz Gminy Kowalewo Pomorskie, Pani Monika Kozińska - Kierownik referatu ds. Edukacji Oświaty i Wychowania, Pan Jerzy Koralewski Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia, oraz Pani Paulina Wilamowska Przewodnicząca Rady Rodziców. Po wprowadzeniu sztandaru przedszkola i odśpiewaniu hymnu, wszystkie dzieci pięknie i odświętnie ubrane, wraz z gośćmi słuchały wierszy i piosenek prezentowanych przez dzieci z grupy Pszczółki. Podczas występu nie brakowało historycznych akcentów. W jednej znanej pieśni chłopcy zmienili się w ułanów, zasiedli na konikach i przybyli do zdziwionych dziewczynek niczym 105 lat temu w dawnej Polsce.

Po programie artystycznym wszyscy zostali zaproszeni do udziału w happeningu „Nasza Niepodległa”. Ustawieni w korowód, ciepło ubrani ruszyliśmy wszyscy na spacer ulicami miasta. Po drodze rozdawaliśmy przygotowane przez dzieci flagi przechodniom, kierowcom, sprzedawcom, przedstawicielom zaprzyjaźnionych instytucji takich jak Biblioteka i Dzienny Dom Opieki im. Siostry Moniki Gojtowskiej. Gdy dotarliśmy do Parku 730-lecia Miasta pod pomnikiem odśpiewaliśmy Hymn Polski, a następnie poczet złożył pod pomnikiem w imieniu naszego całego przedszkola Flagi i znicze w kolorach patriotycznych.

To był wspaniały, wyjątkowy, słoneczny dzień, który zostanie w naszej pamięci na zawsze.

Copyright © 2023. Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Rights Reserved.