^na góre
  
  
  
Get Adobe Flash player

BAL KARNAWAŁOWY PRZEDSZKOLAKÓW.

Karnawał to niezwykły czas nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci. Bal karnawałowy dla dzieci, to zawsze ogromne przeżycie i wielkie wydarzenie. Tradycją są piękne, przygotowane przez rodziców stroje oraz niezapomniana zabawa.

Niedziela 27 stycznia 2019 r. była dniem wyjątkowym dla Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim, na który wszyscy czekali
z niecierpliwością. W tym dniu na chwilę zarówno dzieci, jak i pracownicy przedszkola stali się zupełnie innymi postaciami. Każdy uczestnik balu wcielił się w dowolną postać bajkową i przeniósł się w podróż po „Kranie bajek
i baśni”.
 

Nim dzieci wyruszyły w magiczną podróż,  musiały przejść przez „Bajkowe wrota”, które za pomocą klucza otworzyła Dyrektor  przedszkola – p. Joanna Piasecka.  Przedszkolaki natomiast przed podróżą musiały  wypowiedzieć odpowiednie zaklęcie. Następnie uczestnicy balu otrzymali od Królowej Śniegu i Śnieżynki bilety – kotyliony i wyruszyły w oczekiwaną, niezapomnianą przygodę.

Podczas tanecznej podróży dzieci spotkały się miedzy innymi z Królem Julianem, Trollami, Szeryfem i Buzzem, postaciami z Toy Story, Elzą z Krainy Lodu, Smerfami.

Czas spędzony na zabawach tanecznych był dla wszystkich czasem wielkiej radości. Wszyscy bawili się tak dobrze, że czas mijał niepostrzeżenie.
W króciutkich  przerwach dzieci odpoczywały na chwilę przy soczku i słodkim poczęstunku, brały udział w odgadywaniu  zagadek oraz zabawie w bajkowe skojarzenia. Przy dźwiękach świetnej muzyki czas mijał bardzo szybko, aż
w końcu nadeszła chwila wyboru Króla i Królowej Balu z każdej grupy przedszkolnej. Dzieci losowały cukierki, cukierek z ukrytą koroną oznaczał wygraną. Oczywiście wszystkie dzieci zasługiwały na ten tytuł, bo wszystkie wyglądały bajecznie pięknie i kolorowo w swoich strojach. Przy dźwiękach  muzyki pary królewskie zatańczyły dworski taniec.

Zabawę prowadziły: Królowa Śniegu i Śnieżynka, a o muzykę zadbał wodzirej Mateusz.
W czasie balu fotograf wykonał grupowe i indywidualne zdjęcia uwieczniające wyjątkowe stroje dzieci, które chętni rodzice będą mogli zakupić.

Wspólna zabawa przysporzyła wiele radości i uśmiechów, a to było naszym głównym celem.

Nie ma wspanialszej nagrody niż uśmiech na twarzach naszych przedszkolaków. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie przepięknych strojów. Do zobaczenia za rok!

 

 

Copyright © 2017. Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Rights Reserved.