Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

Zimno, mroźno, ale w serduszkach przedszkolaków gorąco. Powodem takiej atmosfery był uroczyście obchodzony w naszym przedszkolu w dniach 6 i 7 lutego 2019 roku - Dzień Babci i Dziadka. W środę „Misie”, „Żabki” i „Pszczółki”, w czwartek „Biedronki”, „Motylki” i „Jeżyki” zaprosiły swoje kochane Babcie i Dziadków.

Cieszymy się, że bardzo licznie przybyli nasi Dziadkowie oraz zaproszeni goście   - dzięki temu środa i czwartek z pewnością były to dwa „najcieplejsze” dni w roku.

Pani Dyrektor Joanna Piasecka powitała Szanownych Dziadków, naszych wychowanków oraz przybyłych na uroczystość gości: p. Jacka Żurawskiego - Burmistrza Miasta Kowalewo Pomorskie, p. Ewę Bąk - Sekretarza Gminy, p. Jerzego Koralewskiego - Przewodniczącego Komisji Oświaty Kultury Sportu i Zdrowia  i p. Piotra Strzeleckiego – radnego Rady Miejskiej, p. Barbarę Niewidział - Dyrektora MGOK, p. Magdalenę Galarda - Przewodniczącą Rady Rodziców oraz członków rady – p. Monikę Sołtyszewską, p. Elżbietę Oskwarek oraz p. Krzysztofa Chmielewskiego.

Każda grupa przedszkolaków przedstawiła specjalnie przygotowany program artystyczny – dzieci prezentowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły.
Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich wnuków, które odważnie prezentowały swoje umiejętności, w szczególny sposób okazując swoim bliskim szacunek, dziękując za miłość, cierpliwość i zrozumienie.

Spotkanie zorganizowane zostało pod hasłem „Karaoke z Babcią i Dziadkiem” dlatego naszym gościom szczególnie podobał się charakter uroczystości,. Występy dzieci przeplatane były wokalnymi występami Dziadków, którzy przedszkolnym zwyczajem podzieleni zostali na trzy grupy noszące nazwy ptaków, słynących z pięknego śpiewu – „Słowiki”, „Skowronki” i „Czyżyki”. Seniorzy chętnie powrócili wspomnieniami do znanych przebojów, z zaangażowaniem śpiewali zaproponowane utwory, m.in. „Gdybym miał gitarę”, „Hej sokoły”, „Tak bardzo się starałem”. W miłej atmosferze, przy kawie i słodkim poczęstunku wszyscy super się bawili, radości i uśmiechu nie było końca.

Po tradycyjnym „Sto lat” dzieci wręczyły swoim Dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki. To były naprawdę wyjątkowe dni, pełne radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

Kochanym Babciom i Drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swoich wnuków.