JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/jagus/public_html/przedszkole/images/galeria/walentynki2anita.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/jagus/public_html/przedszkole/images/galeria/walentynki22Monika.

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galeria/walentynki2anita
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galeria/walentynki22Monika

Walentynki w naszym przedszkolu

„W dniu świętego Walentego nic nie może dziać się złego, nikt nie może się dziś złościć,     bo dziś nadszedł dzień miłości…”

Słowami tej rymowanki dzieci z grup młodszych: Tygryski, Misie, Zajączki oraz Żabki rozpoczęły walentynkową zabawę. Serca, serducha i serduszka królowały wszędzie. Walentynki  to okazja do okazywania sobie uczuć. To dzień, w którym obdarowujemy się prezencikiem, kartką czy liścikiem - skłania nas do okazania ukochanej osobie jak bardzo nam na niej zależy, jak bardzo ją kochamy. W tym dniu przedszkolaki spontanicznie mówiły o swoich emocjach i uczuciach, a także otwarcie okazywały przyjaźń i sympatię rówieśnikom. Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w zabawach integracyjnych oraz tańcach. Rozwiązywały zagadki o postaciach z bajek a także brały udział w konkursach. Najważniejsze, że nie zabrakło uśmiechu, bo przecież o to  najbardziej nam chodziło. Słodkim akcentem był pyszny „serduszkowy” lizaczek, który dodatkowo osłodził ten wyjątkowy czas.

Anita Olszewska, Justyna Winnicka

{gallery}galeria/walentynki2anita{/gallery}

14 luty 2020r. również przedszkolaki z najstarszych grup: Jeżyki, Pszczółki, Biedronki i Motylki miały prawdziwy, dzień miłości i przyjaźni. Wszystkim było wesoło, a uśmiech i radość królowały pośród nas. Tradycyjnie u wszystkich przedszkolaków i wychowawców, a także w wystroju sali, dominował kolor czerwony, aby podkreślić charakter tego dnia. Podczas zabawy dzieci poznały zwyczaje walentynek. Przedszkolaki chętnie brały udział w różnych zabawach    związanych z walentynkami m.in.: była „mowa kwiatów”, układanie serca z kawałka bibuły, serduszkowy taniec połamaniec , tańce z kolorową bibułą oraz zabawa z balonem „jestem Walentynką /Walentym”. Tańce przeplatane były słodkim poczęstunkiem. Tego dnia nie zabrakło muzyki, zabaw integracyjnych oraz zabaw taneczno-rytmicznych. W tym dniu każde dziecko otrzymało  "Walentynkę" z kolorowanką oraz słodki prezent w postaci lizaka serduszko. Na koniec zabawy starsze grupy zrobiły sobie wspólne zdjęcia w „ramce przyjaźni”. Chciałyśmy, aby atmosfera panująca w tym dniu trwała jak najdłużej i była wyjątkowa.

Dzień Walentynkowy w naszym przedszkolu na pewno można zaliczyć do udanych.

Monika Taborek, Renata Sulska

{gallery}galeria/walentynki22Monika{/gallery}