JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/jagus/public_html/przedszkole/images/galeria/piekarnia.

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galeria/piekarnia

Wycieczka "Pszczółek" do piekarni, czyli „Mało nas do pieczenia chleba…”

We wtorek 2 czerwca dzieci z wielką radością wybrały się  na wycieczkę do piekarni. Celem wyprawy było zwiedzenie piekarni od „środka”, poznanie zawodu piekarza, zapoznanie się z etapami wypieku pieczywa, jak również poznanie produktów do wyrobu pieczywa. Dzieci utrwaliły nazwy różnego rodzaju pieczywa oraz maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi. Pracownicy piekarni pokazywali wybrane etapy pracy na drodze do powstania chleba, m. in. przesiewanie mąki, formowanie bochenków, umieszczanie ich w specjalnym pomieszczeniu zwanym „garownią”. W programie wycieczki dzieci zobaczyły etap ozdabiania czekoladą słodkich muszelek, lukrowania babek przed odwiezieniem ich do sklepów.

W piekarni wszystko było ciekawe: ogromne misy na ciasto, wózki
z chlebem i wielkie łopaty do wysadzania pieczywa. Duże wrażenie wywarł na przedszkolakach ogromny piec chlebowy, który miał wiele poziomych drzwiczek. Dzieci dowiedziały się też w jakiej temperaturze pieczony jest chleb.

Słodką przyjemność sprawiło dzieciom delektowanie się świeżo upieczonymi w piekarni pysznymi ciastkami ptysiowymi, które „Pszczółki” otrzymały od właściciela – pana Bernarda Łabicha.

Serdecznie dziękujemy właścicielowi oraz wszystkim pracownikom piekarni za okazaną gościnność i bardzo miłą atmosferę.

Dziękujemy pani Ewie Bąk, mamie Bartka, która wspomogła nas w  realizacji wycieczki do piekarni oraz pani kierownik WTZ za udostępnienie busa.

{gallery}galeria/piekarnia{/gallery}