JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/jagus/public_html/przedszkole/images/20202021/do_artykulow/szkolamuzyczna/.

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/20202021/do_artykulow/szkolamuzyczna/

Spotkanie z muzyką poważną

Dnia 9 czerwca 2021r. dzieci z grupy „Biedronek” i „Motylków” po raz drugi uczestniczyły w spotkaniu z nauczycielami  Publicznej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Kowalewie Pomorskim. O ile na pierwszym spotkaniu miały możliwość zobaczyć i dotknąć takich instrumentów jak trąbka,  flet czy wiolonczela, to tym razem w skupieniu wysłuchały utworów wykonanych przez  uczniów i akompaniujących im nauczycieli. Z podziwem obserwowały grę niewiele starszych dziewczynek wierząc, że same mogą podjąć naukę gry na wybranym instrumencie. Podobny zachwyt wywołała gra starszych chłopców oraz śpiew nastoletniej uczennicy szkoły.

Obcowanie z muzyką, a w szczególności z muzyką artystyczną wpływa na rozwój wrażliwości, uspokaja, wycisza i relaksuje, zmniejsza stres, poprawia koncentrację, myślenie i pamięć czyli sprzyja efektywności uczenia się.

Pierwsze kontakty z muzyką zaowocowały wieloma deklaracjami o chęci podjęcia nauki gry na różnych instrumentach.

Bardzo dziękujemy Panu Dyrektorowi, nauczycielom oraz uczniom Publicznej Szkoły Muzycznej za dostarczenie wielu miłych wrażeń.

{gallery}20202021/do_artykulow/szkolamuzyczna/{/gallery}