^na góre
  
  
  
Get Adobe Flash player
×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/jagus/public_html/przedszkole/images/galeria/Konkurswierszaekologicznego2018.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galeria/Konkurswierszaekologicznego2018

Kontakt

„XIV Przedszkolny Konkurs Wiersza Ekologicznego”

 W piątek 20 kwietnia 2018r. w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Kowalewie Pomorskim  po raz kolejny  przedszkolacy  nie tylko popisali się swoim talentem recytatorskim, ale także udowodnili, że warto dbać o otaczającą nas przyrodę. Tego dnia  odbyła się  już  XIV edycja „Przedszkolnego Konkursu Wiersza Ekologicznego” organizowanego  przez Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim. I chociaż  za nami już  kilkanaście edycji tego  konkursu, z pewnością nie stracił on nic ze swych założeń.  Nadal jest doskonałym przykładem edukacji  przyrodniczej i proekologicznej, którą można prowadzić w różny sposób, także poprzez recytację  wierszy  ukazujących  jak ważna jest ochrona środowiska, przyrody  dla  każdego z nas. Być może taka a nie inna forma konkursu sprawia, że niezmiennie od wielu lat cieszy się on dużym zainteresowaniem.  W tym roku do konkursu przystąpiło 29  uczestników z przedszkoli      i oddziałów „0” z terenu całego  powiatu. 
Jury  w składzie: p. Ewa Bąk – sekretarz Gminy Kowalewo Pomorskie, p. Barbara Niewidział – dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kowalewie Pomorskim oraz p. Małgorzata Piątek – nauczyciel katecheta i  logopeda, miało nie lada problem. Wszyscy uczestnicy wykazali się  talentem  recytatorskim i odwagą  przed publicznymi występami.   Zarówno rodzice, jaki nauczyciele przygotowujący małych artystów  wyróżnili  się dużym zaangażowaniem  wykonując  pomysłowe stroje i estetyczne rekwizyty, które znacznie podniosły  ogólny wyraz artystyczny prezentowanych wierszy.  Doceniając  talent i  zamiłowanie  dzieci  do przyrody,  organizatorzy  konkursu nagrodzili wszystkich   uczestników upominkami i dyplomami.  Ponadto  jury  po burzliwych obradach wyłoniło laureatów. 
Zostali nimi:
  I miejsce:
 Szymon Kawula z Niepublicznego Przedszkola Entliczek–Pentliczek
    w Kowalewie Pomorskim,
Franciszek Panter z Gminnego Przedszkola we Wrockach;
II miejsce:
Lena Curyło ze Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim,
Luiza Kamper z Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim,
III miejsce:
-
Agnieszka Nowodworska, Lena Szefler i Maja Turowska z Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim,

Wyróżnienia otrzymali:
-  Maja Salach ze Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim,
- Julia Turczyńska z Przedszkola Publicznego nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu,
-  Martyna Krzyżanowska ze Szkoły Podstawowej w Pluskowęsach,
-  Jakub Kuchnicki z Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim,
-  Aleksandra Gręźlikowska z Niepublicznego Przedszkola Entliczek-Pentliczek w Kowalewie Pomorskim,
-  Michał Witkowski z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ostrowitem,
-Milan Zacharek z przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim,                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       Dzięki sponsorom, którymi byli:
- Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie,
- Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu,
- p. Monika i Mirosław Onak,
- p. Emilia i Krzysztof Chmielewscy,
-p. Katarzyna i Bartosz Łabich,
- p. Anita i Marek Krasiccy,
wszystkie dzieci  biorące udział w konkursie otrzymały nagrody, a w przerwie mogły skorzystać ze słodkiego poczęstunku. Wszystkim sponsorom bardzo dziękujemy a dzieciom gratulujemy!
Podziękowania składamy też  zaproszonym  gościom, którzy corocznie zaszczycają nasz konkurs swoją obecnością –               p. Jerzemu Koralewskiemu – Przewodniczącemu Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia, p. Rafałowi Kamper – Przewodniczącemu Rady Rodziców  oraz  paniom  Ewie Bąk – Sekretarzowi  Gminy,  i  Barbarze Niewidział -  Dyrektorowi  Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kowalewie Pomorskim, będącymi  członkami jury.
 Mamy nadzieję, że konkurs dostarczył zarówno uczestnikom, jak i publiczności wielu pozytywnych wrażeń i emocji.  Życzymy wszystkim przedszkolakom dalszych sukcesów, motywacji do brania udziału w  konkursach, ale przede wszystkim dobrej zabawy i zapraszamy na  kolejną  edycję już za rok.
{gallery}galeria/Konkurswierszaekologicznego2018{/gallery}


 

 

Copyright © 2020. Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Rights Reserved.